Anna Życka

Anna Życka

Anna Życka

Z wykształcenia jestem germanistką. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i lektor. Jestem egzaminatorem TELC do poziomu C1, Medizin Deutsch B2/C1 oraz Telc Deutsch B1-B2 Pflege. Współpracuję z OKE Łódź jako Przewodnicząca Zespołu Egzaminacyjnego. Udało mi się w życiu połączyć zawód i pasję. Ale na tym nie koniec. Ciągle się uczę, staram się doskonalić, słucham…

Z wykształcenia jestem germanistką. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i lektor. Jestem egzaminatorem TELC do poziomu C1, Medizin Deutsch B2/C1 oraz Telc Deutsch B1-B2 Pflege. Współpracuję z OKE Łódź jako Przewodnicząca Zespołu Egzaminacyjnego. Udało mi się w życiu połączyć zawód i pasję. Ale na tym nie koniec. Ciągle się uczę, staram się doskonalić, słucham innych a przede wszystkim w pracy słucham swojego serca i intuicji. Staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Mediacja społeczna, rodzinna i szkolna oraz Zarządzanie Oświatą. Jestem Trenerem Biznesu – ale moje działania szkoleniowe nie bazują na biznesie a raczej na kadrze nauczycielskiej. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem. W centrum moich zainteresowań stoi zawsze człowiek i jego potencjał. Praca z ludźmi daje mi energię. Może dlatego właśnie mam jej tak dużo. Staram się być bardzo aktywna – szczególnie w dwóch obszarach: jako nauczyciel i jako trener. Jako nauczyciel wychodzę naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i kursantów. Dla nich prowadzę stronę Mein Deutsch na fb oraz organizuję webinary gramatyczne z cyklu Gramatyka Praktyka. Jako trener poruszam kwestie, które wydają mi się bardzo istotne w pracy nauczyciela i lektora. Ostatnio swoją uwagę koncentruję na grupie, procesie grupowym i działaniach nauczyciela – trenera. Zainteresowani tym obszarem nauczyciele mają możliwość uczestniczyć w moich webinarach. Jestem współtwórcą szkoły językowej w centrum Łodzi – EXPERTSCHOOL. W życiu prywatnym jestem mamą Danieli i Karola oraz babcią.

Lekcja to nie gotowy szablon – czyli jak niestandardowo zorganizować lekcję języka obcego

O tym, w jaki sposób przebiegać będzie nasza lekcja decyduje wiele czynników. Jedno jest pewne – nawet jeżeli sobie ją dokładnie zaplanujemy, to i tak pojawi się wiele okoliczności, które spowodują, że konieczne będzie odejście od zaplanowanego scenariusza. Nie ma bowiem “gotowca”, pod który podłożymy naszą lekcję. Współczesny nauczyciel powinien być przygotowany na wprowadzenie niestandardowych rozwiązań, które nie tylko nie zakłócą lekcji, ale raczej ją urozmaicą, zespolą i nadadzą jej wyjątkowego charakteru.
Podczas mojej sesji podam Państwu kilka praktycznych pomysłów jak to zrobić.
Pokażę rozwiązania jak praktycznie zaangażować ucznia w bieg lekcji wspierając przy tym jego indywidualność i autonomię.
Tu mowa będzie o sprawdzonych metodach i formach pracy na lekcji, niebagatelnej roli i mocy “powtórek” oraz nowinkach technologicznych (VR, kodowanie, aplikacje i generatory).
Jeżeli macie Państwo ochotę na spotkanie z pasjonatką PRAKTYCZNEGO podejścia do uczenia oraz fanem AUTONOMII ucznia i nauczyciela do zapraszam na moją sesję.