Marta Fiećko-Zawadzka

Marta Fiećko-Zawadzka

Marta Fiećko-Zawadzka

Nazywam się Marta Fiećko-Zawadzka. Jestem absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, lektorem języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz polskiego dla cudzoziemców, właścicielką Szkoły Językowej New Effect w Warszawie, trenerem nauczycieli. Pasjonuję się praktycznym nauczaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem zwolenniczką bezpodręcznikowej edukacji, autonomii ucznia, wykorzystywania różnych metod motywacji w trakcie zajęć oraz miłośniczką tworzenia ciekawych oraz inspirujących,…

Nazywam się Marta Fiećko-Zawadzka. Jestem absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, lektorem języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz polskiego dla cudzoziemców, właścicielką Szkoły Językowej New Effect w Warszawie, trenerem nauczycieli.

Pasjonuję się praktycznym nauczaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem zwolenniczką bezpodręcznikowej edukacji, autonomii ucznia, wykorzystywania różnych metod motywacji w trakcie zajęć oraz miłośniczką tworzenia ciekawych oraz inspirujących, a przede wszystkim EFFECTywnych zajęć. Nauczanie języków obcych, motywowanie do działania oraz praca z ludźmi to moja pasja. Można powiedzieć, że jestem trenerem językowym z powołaniem…dowód? Urodziny obchodzę w Dzień Nauczyciela!

Oczami kursanta, czyli uniwersalne metody na efektywne zajęcia

W obliczu wielu zmian, które w ostatnim czasie nas dotknęły, jest jedna stała: oczekiwania kursanta wobec naszych zajęć. Swoboda i płynność wypowiedzi, bogate słownictwo, opanowanie najważniejszych zasad gramatycznych, pewność siebie podczas używania języka obcego w mowie i piśmie. Naszym zadaniem jest nie tylko nauczyć kursantów tych umiejętności, ale przede wszystkim sprawić, by w przyszłości stale używali ich w praktyce, by pamiętali, że je posiadają. Celem mojej sesji jest odpowiedzieć na następujące pytania: Jak uczyć skutecznie? Jakie metody i ćwiczenia zastosować, aby zdobyta wiedza i umiejętności pozostały z naszymi uczniami na długo? W jaki sposób możemy badać efektywność naszego nauczania? Podczas mojego wystąpienia pokażę Wam również praktyczne pomysły na utrwalenie wiedzy u Waszych kursantów, gotowe do natychmiastowego wypróbowania w klasie lub grupie. Bez względu na to, czy uczymy online czy stacjonarnie, pewne rzeczy się nie zmieniają, a skuteczność w tym, co robimy jest jedną z nich.