dr Jacek Łagun

dr Jacek Łagun

Biogram

Dr Jacek Łagun jest nauczycielem akademickim, pracownikiem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W pracy zawodowej zajmuje się szkoleniem przyszłych nauczycieli języka angielskiego i badaniami nad rolą tematów tabu w procesie nauki języka obcego. Pracuje także jako nauczyciel języka angielskiego w szkole językowej English Perfect w Olsztynie, egzaminator Cambridge Assessment English oraz współautor materiałów dydaktycznych dla wydawnictwa Macmillan.


Sztuczna inteligencja i prawdziwa edukacja: jak (nie) korzystać z AI podczas nauki języka obcego

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w edukacji wywołuje wśród nauczycieli pełen zakres emocji – z jednej strony widzimy entuzjazm wynikający z nowych możliwości, a z drugiej – odczuwamy obawę związaną z utratą pracy lub koniecznością wprowadzenia zmian, do których nie zawsze czujemy się przekonani. Emocje te potęgowane są przez opisywanie wpływu sztucznej inteligencji na nasze życie za pomocą słów takich jak: rewolucyjny, nieodwracalny czy nieuchronny. W naszej sesji przyjrzymy się, w jaki sposób wykorzystać potencjał AI nie tylko w nauczaniu języka obcego, ale także w edukacji, której nadrzędnym celem jest rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny każdego ucznia. Jesteśmy przekonani, że skuteczne wykorzystanie jakichkolwiek kompetencji zaczyna się od świadomości, kiedy z nich korzystać, a kiedy nie korzystać. Dlatego też przedstawimy nie tylko sposoby na zastosowanie nowych rozwiązań w klasie, ale pokażemy też, jak wykorzystać czas zaoszczędzony dzięki AI na inne działania. Na zakończenie sesji opowiemy o miejscu i roli nauczyciela w edukacji wspieranej przez AI (spoiler: będą to dobre wiadomości).

I jeszcze jedno – ten abstrakt nie został napisany przez AI 😉

© 2023 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram