Biogram

Z wykształcenia jestem germanistką. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i lektor. Udało mi się w życiu połączyć zawód i pasję. Ciągle się uczę, staram się doskonalić, słucham innych, a przede wszystkim w pracy słucham swojego serca i intuicji. Staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Mediacja społeczna, rodzinna i szkolna oraz Zarządzanie Oświatą. Jestem Trenerem Biznesu- ale moje działania szkoleniowe nie bazują na biznesie, a raczej na kadrze nauczycielskiej. W 2020 roku jako nauczyciel XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi otrzymałam nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty. W czerwcu 2022 zostałam wyróżniona przez Kapitułę Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego jako Nauczyciel Innowator. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem. W centrum moich zainteresowań stoi zawsze człowiek i jego potencjał. Praca z ludźmi daje mi energię. Może dlatego właśnie mam jej tak dużo. Staram się być bardzo aktywna — szczególnie w dwóch obszarach: jako nauczyciel i jako trener. Jako nauczyciel wychodzę naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i kursantów. Jako trener poruszam kwestie, które wydają mi się bardzo istotne w pracy nauczyciela i lektora. Swoją uwagę koncentruję na grupie, procesie grupowym i działaniach nauczyciela – trenera. Zainteresowani tym obszarem nauczyciele mają możliwość uczestniczyć w moich webinarach. W życiu prywatnym jestem mamą Danieli i Karola oraz babcią.


Sztuczna inteligencja to nie tylko ChatGPT - praktyczne rozwiązania do wykorzystania na Twojej lekcji

Sztuczna inteligencja będzie miała wpływ na wszystkie obszary przyszłego życia, w tym także na szkołę. Podczas mojej sesji pokażę Ci kilka praktycznych rozwiązań, jakie oferuje nowa technologia i które pozwolą Ci zainspirować Twoich uczniów. Cyfryzacja w połączeniu ze sztuczną inteligencją poszerza repertuar szkolnego pola działania dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Nie chodzi mi jednak tylko o ChatGPT i wykorzystanie systemów komputerowych, ale o cały temat sztucznej inteligencji w szkołach i na lekcjach. Chatbot ChatGPT jest dziś na ustach wszystkich i wydaje się, że wywraca do góry nogami nasz system edukacji (po raz kolejny?). Istnieje jednak wiele innych narzędzi, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Warto więc poznać alternatywne rozwiązania, które pozwalają uczniom wykonywać określone zadania. Pamiętaj: to, co nagle pojawiło się bardzo nieoczekiwanie i czego próbowało tylko kilka osób w sektorze edukacyjnym, wkrótce może stać się standardem w szkołach. Dlaczego więc nie pozwolić sztucznej inteligencji wspierać Ciebie i Twojego ucznia?
Jesteś gotowa/gotowy odkrywać ze mną zakamarki AI?

© 2023 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram