Witold Machlarz

Witold Machlarz

Witold Machlarz

Absolwent Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzania Firmą Rodzinną (FBA) i Akademii Liderów w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z Psychologii Biznesu i Zarządzania Ludźmi w Firmie na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie doktorant na wydziale zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany coach, trener biznesu i rozwoju osobistego. Założyciel firmy szkoleniowo doradczej www.humanexcellence.pl specjalizującej się…

Absolwent Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzania Firmą Rodzinną (FBA) i Akademii Liderów w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z Psychologii Biznesu i Zarządzania Ludźmi w Firmie na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie doktorant na wydziale zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany coach, trener biznesu i rozwoju osobistego. Założyciel firmy szkoleniowo doradczej www.humanexcellence.pl specjalizującej się w szkoleniach, coachingu i projektach doradczych z zakresu efektywnej komunikacji, motywacji, umiejętności menedżerskich oraz nowoczesnego przywództwa. Menedżer, przedsiębiorca i praktyk biznesu. Założyciel i wieloletni dyrektor zarządzający sieci szkół językowych English College www.englishcollege.pl . Od grudnia 2016 członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków PASE.

Rapport – O sile niewerbalnej komunikacji w budowaniu relacji

Budowanie dobrych relacji to jedna z kluczowych umiejętności każdego nauczyciela, lektora czy wykładowcy. Bez dobrych relacji znacznie trudniej zainteresować i zmotywować uczniów lub studentów i sprawić aby chętnie się uczyli, byli uważni na zajęciach, a przede wszystkim aby wykazywali się inicjatywą i zaangażowaniem w swoją edukację.

Intuicyjnie wiemy, że budowanie dobrych relacji wymaga takich cech jak empatia, zrozumienie drugiego człowieka oraz właściwy sposób komunikacji. Jednocześnie rzadko zdajemy sobie sprawę jak ważna w tym wszystkim jest nasza komunikacja niewerbalna – nasza „mowa ciała”, postawa, gesty, ton głosu, etc.

Zapraszam na moją sesję w ramach Kapeluszy Lektora PASE, podczas której podzielę się z Państwem swoimi pomysłami na to jak „nadawać na tych samych falach” ze swoimi uczniami 😊