Ewa Szymkowiak

Ewa Szymkowiak

Ewa Szymkowiak

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Żeby tak nudno nie było, staram się kształcić przez całe życie dlatego też skończyłam do tego Akademię Sztuk Pięknych i wiele wartościowych studiów podyplomowych, szkoleń i warsztatów, w których  uczestniczyłam nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Stawiam na ciągły rozwój i jestem przekonana, a nawet pewna, że praca…

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Żeby tak nudno nie było, staram się kształcić przez całe życie dlatego też skończyłam do tego Akademię Sztuk Pięknych i wiele wartościowych studiów podyplomowych, szkoleń i warsztatów, w których  uczestniczyłam nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Stawiam na ciągły rozwój i jestem przekonana, a nawet pewna, że praca nad sobą, swoimi dokonaniami dydaktycznymi wcale nie dobiegła końca i wiele rzeczy przyjdzie mi się nauczyć dlatego też od kilku lat “warsztatuję” z nauczycielami gdzie dzielę się swoim spojrzeniem na edukację, doświadczeniem, wiedzą ale i czerpię z tych spotkań niesamowitą energię i wspaniałe przyjaźnie. Jestem finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2019 BAS (British Alumni Society), zdobyłam 2 miejsce w powiecie średzkim w plebiscycie Nauczyciel na Medal w 2017 i 1 miejsce w powiecie średzkim w plebiscycie Nauczyciel na Medal w 2018 r. organizowanym przez Głos Wielkopolski. Jednakże Oskar Nauczycielki wręczony przez uczniów był i jest dowodem jakim  szacunkiem i zaufaniem darzą mnie uczniowie SP3 i jak lubię z nimi pracować. Można by podsumować, że nauczycielem z wieloletnim stażem w przedszkolu i szkole podstawowej, specjalizującym się w nauczaniu j. angielskiego. Słowem, lekko zwariowana, mocno energiczna, całkiem kochająca życie osóbka ze mnie.

Jakie stosować techniki, metody, materiały, by z sukcesem zmotywować i przygotować pokolenie Z do przejścia na dalsze etapy edukacyjne?

Szczególny nacisk podczas wystąpienia będzie skierowany na pokazaniu/przypomnieniu uczestnikom sesji ciekawych technik, metod jak i materiałów dzięki którym nie tylko uczeń będzie zmotywowany do pracy, ale także chętniej będzie uczestniczył w zaproponowanych
przez nauczyciela zajęciach .Porozmawiamy sobie o tym jak ważne jest to, by nauka prowadzona była w przyjemnej i bezstresowej atmosferze gdyż jest wtedy szybsza i skuteczniejsza, a właściwy dobór metod, technik czy materiałów, który jest dostosowany do rozwoju ucznia, jego możliwości i predyspozycji i prowadzi do efektywniejszego opanowania umiejętności językowych. Odpowiemy sobie na pytanie jak indywidualnie dopasować metody i tempo nauczania do potrzeb konkretnego ucznia, by zmotywować i przygotować pokolenie Z do przejścia na dalsze etapy edukacyjne.