Przemysław Staroń

Przemysław Staroń

Przemysław Staroń

Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”….

Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów.

Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”;. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize.

Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

Dobre Insygnia Przyszłości to podstawa!

Jak jednocześnie dbać o rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych i kształcenia językowego? Czy to w ogóle możliwe?

Co to są insygnia Przyszłości i? Czy rzeczywiście myślenie krytyczne, kreatywne i komunikacja inter- i intrapersonalna są tak istotne?

Młody człowiek musi zostać nauczony trzech fundamentalnych umiejętności: uczenia się – dzięki temu nauczy się wszystkiego, tego, co mu będzie potrzebne kiedykolwiek i gdziekolwiek, od krzesania ognia po pilotowanie statkiem kosmicznym, myślenia – jest podstawa ludzkiego funkcjonowania, umożliwiająca odnalezienie się w świecie, i jej fundamentalne części to myślenie krytyczne – badające rzetelność wszystkiego – i myślenie kreatywne – wychodzące poza schemat i dostrzegające wielość rozwiązań (vide koncepcja R. DiYanniego), komunikacji – interpersonalnej, czyli rozumienia siebie samego, swoich emocji, swoich mocniejszych i słabszych stron, oraz interpersonalnej, czyli funkcjonowania w świecie relacji mikro makro. W swoim wystąpieniu opierając się na źródłach naukowych i wynikach badań udowodnię, że rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych i kształcenia językowego są jak najbardziej kompatybilne i spójne i mogą rozwijać się paralelnie. Opowiem o ważności rozwoju zarówno kompetencji miękkich, które są najtwardszymi z kompetencji i kształcenia językowego, tak niezbędnego do funkcjonowania w dzisiejszym, tak zmiennym świecie. W końcu panta rhei!

Zapraszam na swoje wystąpienie. Jeżeli lubujecie się Państwo w rzeczowych wystąpieniach okraszonych metaforami, odniesieniami do wielu źródeł kultury i elementami storytellingu, to jestem przekonany, że będziecie ukontentowani 😉