Magdalena Ślawska

Magdalena Ślawska

Magdalena Ślawska

Jestem absolwentką filologii angielskiej, praktykującym nauczycielem w szkole ponadpodstawowej a także lektorem na wyższej uczelni. Moja największe zawodowe pasje to metodyka, TIK oraz ESP czyli język angielski specjalistyczny. Swoimi zainteresowaniami i wieloletnim doświadczeniem dzielę się z innymi nauczycielami na blogu www.joz.com.pl i w autorskiej grupie na Facebooku. Współpracuję z wydawnictwami jako autor, konsultant i trener….

Jestem absolwentką filologii angielskiej, praktykującym nauczycielem w szkole ponadpodstawowej a także lektorem na wyższej uczelni. Moja największe zawodowe pasje to metodyka, TIK oraz ESP czyli język angielski specjalistyczny. Swoimi zainteresowaniami i wieloletnim doświadczeniem dzielę się z innymi nauczycielami na blogu www.joz.com.pl i w autorskiej grupie na Facebooku. Współpracuję z wydawnictwami jako autor, konsultant i trener.

Lektor do zadań specjalnych – o pułapkach i trudnościach w nauczaniu języka specjalistycznego w szkole i na kursach prywatnych

Język obcy zawodowy a w szczególności język angielski zawodowy jest ważnym elementem edukacji językowej już na etapie szkoły ponadpodstawowej. W raz z podstępującą globalizacją oraz rozwojem technologii, w czasach kiedy wciąż powstają nowe zawody a zdobycie pracy w dowolnym miejscu na świecie jest stosunkowo proste, przed lektorami wyrasta nowe wyzwanie – językowe przygotowanie kursanta do wykonywania pracy na najwyższym poziomie. Tutaj potrzebni są lektorzy do zadań specjalnych – osoby, które posługują się językiem specjalistycznym na odpowiednim poziomie, ale też świadome trudności jakie na czekają. Z tej sesji dowiesz się jakie pułapki czekają na lektorów i nauczyciel języka specjalistycznego w szkole ponadpodstawowej, na uczelniach i prywatnych kursach.