Klaudia Rogalska

Klaudia Rogalska

Klaudia Rogalska

Nazywam się Klaudia Rogalska. Jestem nauczycielem języka angielskiego, metodykiem oraz trenerem nauczycieli języków obcych. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęłam już jako dziecko bawiąc się w szkołę i przebierając za nauczycielkę na każdy bal karnawałowy. Urodziłam się 1 września w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, co dla większości mojej rodziny oznaczało, że na pewno pójdę w ślady…

Nazywam się Klaudia Rogalska. Jestem nauczycielem języka angielskiego, metodykiem oraz trenerem nauczycieli języków obcych.

Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęłam już jako dziecko bawiąc się w szkołę i przebierając za nauczycielkę na każdy bal karnawałowy. Urodziłam się 1 września w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, co dla większości mojej rodziny oznaczało, że na pewno pójdę w ślady babci i moich cioci – nauczycielek. Poza wszystkimi sprzyjającymi okolicznościami po prostu bardzo lubiłam uczyć, a jeszcze bardziej patrzeć jak to co robię ma pozytywny wpływ na innych.

Oczywiste wtedy stało się dla mnie, że moją misją będzie dzielenie się wiedzą i nauczanie tak, aby inni dzięki temu rozwijali się i robili postępy.

Pracę jako nauczyciel języka angielskiego rozpoczęłam od razu po studiach filologicznych, które ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pierwszy rok byłam tak bardzo zainspirowana i pochłonięta pracą w szkole państwowej, że przez pierwsze trzy miesiące nie wiedziałam dokładnie ile zarabiam. Liczyło się tylko to, aby iść na lekcję z nowymi pomysłami i wreszcie zacząć uczyć “na żywo”. To było piękne i bardzo budujące uczucie, które niestety szybko wygasło i już nigdy więcej w tej samej sytuacji nie wróciło.

Nadmiar obowiązków, brak większego znaczenia nauczyciela, powierzchowne nauczanie, przeładowana podstawa programowa, interes systemu ważniejszy od ucznia, brak wsparcia dyrekcji to tylko jedne z nielicznych aspektów, które przyczyniły się do wypalenia mojej ogromnej chęci bycia nauczycielem.

Poszukiwałam wówczas czegoś, co pomoże mi pogodzić spełnienie swojej misji z zastaną rzeczywistością. Brałam udział w wielu szkoleniach, uczyłam się nowych umiejętności, a nawet zmieniłam kilka razy miejsce pracy z nadzieją, że w innej szkole będzie lepiej.

Po 8 latach poszukiwań postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć coś, co pomoże innym nauczycielom odnaleźć się w dzisiejszej sytuacji bez zatracania swojej pasji i powołania do nauczania. Zależało mi na tym, aby pomagając innym nauczycielom jednocześnie się rozwijać i realizować swoją misję. Założyłam projekt Rise and Shine Teachers, który tworzy już blisko 2500 nauczycieli. Moim głównym celem jest dostarczanie nauczycielom nowych umiejętności, inspiracji do nauczania, a także wsparcie w szkolnej codzienności poprzez kursy online oraz autorskie materiały dydaktyczne.

Nowoczesne technologie i nowe media dydaktyczne w edukacji językowej

W swojej sesji opowiem o najnowszych narzędziach online, które pomogą nauczycielom prowadzić interesujące lekcje zarówno online jak i stacjonarne z jednoczesnym dużym zaangażowaniem i interakcją uczniów. Przedstawię pomysły na wykorzystanie tych narzędzi w kreatywny sposób tak, aby uczniowie osiągnęli jak najlepsze efekty językowe. Narzędzia oraz pomysły dopasuję do grupy nauczycieli oraz etapu edukacyjnego. Pokażę również krok po kroku w jaki sposób posługiwać się danymi narzędziami.