Paulina Walkiewicz-Jasińska i Magdalena Wiczyńska-Siwy

Paulina Walkiewicz-Jasińska i Magdalena Wiczyńska-Siwy

Paulina Walkiewicz-Jasińska i Magdalena Wiczyńska-Siwy

Paulina Walkiewicz-Jasińska: Pracuję z młodymi ludźmi od 19 lat. Swoje doświadczenie nauczycielskie zdobywałam w szkołach w Polsce oraz za granicą. Ukończyłam studia pedagogiczne oraz językowe na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje kształcenie rozpoczęłam w Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych, gdzie uzyskałam dyplom studiów wyższych zawodowych i tytuł licencjata nauczyciela języka angielskiego. Magisterium z dziedziny pedagogiki oraz studia podyplomowe…

Paulina Walkiewicz-Jasińska: Pracuję z młodymi ludźmi od 19 lat. Swoje doświadczenie nauczycielskie zdobywałam w szkołach w Polsce oraz za granicą. Ukończyłam studia pedagogiczne oraz językowe na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje kształcenie rozpoczęłam w Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych, gdzie uzyskałam dyplom studiów wyższych zawodowych i tytuł licencjata nauczyciela języka angielskiego. Magisterium z dziedziny pedagogiki oraz studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim.
Doświadczenie nauczycielskie zdobywałam na Trójmiejskim rynku edukacyjnym, pracując w szkole podstawowej z wykładowym językiem angielskim. Cenne doświadczenie zdobyłam także pracując kilka lat w międzynarodowym środowisku edukacyjnym szkół międzynarodowych w Kuwejcie.
Obecnie związana jestem z innowacyjną Szkołą Podstawową LAS Academy w Sopocie. Pracuję jako wicedyrektor, metodyk i nauczyciel Mindfulness. Moją misją jest wychodzenie naprzeciw fundamentalnym potrzebom dziecka oraz młodzieży: potrzebie szacunku, akceptacji, spokoju, przyjaźni, poszanowania intymności i godności osobistej, potrzebie indywidualizmu i twórczego działania.

Magdalena Wiczyńska-Siwy: Od ponad 20 lat zajmuje się nauczaniem dzieci i młodzieży języka angielskiego. Jestem liderem i twórcą szkoły językowej Say&Play Sopot School of English, a także trenerem logicznego myślenia Feuerenstein Institute, koordynatorem programu Let’s Think pomagającego rozwijać kluczowe umiejętności XXI wieku. Obecnie pracuję także w Niepublicznej Szkole Podstawowej LAS Academy. Od 10 lat współorganizuję półkolonie językowe Sopot English Summer Camps. A od 2019 roku dzielę się swoją wiedzą podczas szkoleń (byłam prelegentką między innymi Kapeluszy Lektora PASE oraz szkoleń IATEFL). W wolnych chwilach jestem projektantką escape roomów, które realizuje w całości sama. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci w wieku szkolnym, które od lat dzielnie testują moje szalone pomysły nauczycielskie.

Kierunek edukacji w skandynawskim duchu na przykładzie szkoły bez ocen, podręczników, prac domowych i butów – przekształć nauczanie w naukę o uczeniu się

Paulina Walkiewicz-Jasińska & Magdalena Wiczyńska-Siwy

Co o edukacji mówią najnowsze badania? Jak oddać ster uczniom, aby samodzielnie kierowali swoim procesem edukacji? No i co z tym wszystkim mają wspólnego buty? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi podczas naszej sesji. Przybliżymy wam nauczanie bez ocen i prac domowych oraz opowiemy jak uwolnić naukę o uczeniu się, którą doskonalimy podczas nocnych imprez na zoomie z nauczycielami z USA, Japonii i Urugwaju organizowanymi przez Pooję K. Agarwal autorkę książki ‘Powerful Teaching’.