Jolanta Okuniewska

Jolanta Okuniewska

Jolanta Okuniewska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III. Od 2008 r. dołączyła do Programu eTwinning i przez 7 lat pełniła funkcję regionalnego ambasadora Programu eTwinning, zajmowała się prezentowaniem dobrych praktyk oraz prowadziła szkolenia dla nauczycieli związane z wykorzystaniem narzędzi do realizacji projektów zarówno w kraju, jak i podczas konferencji europejskich. W 2013 r. zwyciężyła…

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III. Od 2008 r. dołączyła do Programu eTwinning i przez 7 lat pełniła funkcję regionalnego ambasadora Programu eTwinning, zajmowała się prezentowaniem dobrych praktyk oraz prowadziła szkolenia dla nauczycieli związane z wykorzystaniem narzędzi do realizacji projektów zarówno w kraju, jak i podczas konferencji europejskich.

W 2013 r. zwyciężyła w konkursie europejskim na projekt eTwinning pt. Friends Fur-ever. Od tego momentu wdraża urządzenia mobilne w proces edukacyjny, poznaje aplikacje i wykorzystuje je do realizacji celów edukacyjnych. Jest trzykrotną laureatką konkursów krajowych na projekty eTwinning oraz dwukrotną laureatką konkursów europejskich. W 2016 r. znalazła się w finale 50 najlepszych nauczycieli świata wyłonionych spośród 9 tys. wniosków aplikacyjnych w konkursie Global Teacher Prize. Jako ekspert z ramienia MEN współtworzyła podstawę programową przedmiotów informatycznych dla wszystkich etapów kształcenia. Jest autorką innowacji pedagogicznej w klasie I pt. Storytelling z ozobotem. Uzyskała wiele nagród oraz tytułów, m.in. Honorowy Profesor Oświaty, Osobowość Roku Warmii i Mazur, Kobieta z Charakterem, Nauczyciel Innowator 2018. Aby dzielić się swoimi doświadczeniami i dokumentować pracę, prowadzi blog tableciaki.blogspot.com. Ma liczne publikacje w czasopismach i na portalach związanych z nowoczesnymi technologiami.

Pokochać czytanie – sposoby na dobre postawy czytelnicze uczniów młodszych

W swoim wystąpieniu Jolanta Okuniewska opowie o sposobach na zachęcenie dzieci młodszych do czytania. Zaprezentuje pomysły na zajęcia czytelnicze w klasie szkolnej oraz miejsca w sieci, które będą wsparciem dla nauczyciela. Spróbuje pokazać gdzie zazębia się czytanie w edukacji wczesnoszkolnej i nauce języka obcego oraz jak współpracować z nauczycielem wychowawcą.