Monika Maciejewska

Monika Maciejewska

Monika Maciejewska

Lang LTC

Z wykształcenia jestem psychologiem a studia ukończyłam w Australii na Griffith University, coraz dotkliwiej czując, że w terapii brakuje połączenia z ciałem i duchowością. W tym czasie joga dawała mi coraz więcej wytchnienia i pozwalała odnowić połączenie z intuicją. W podróży do Indii odbyłam 200h kurs na instruktora jogi w stylu Hatha Vinyasa. Moja droga…

Z wykształcenia jestem psychologiem a studia ukończyłam w Australii na Griffith University, coraz dotkliwiej czując, że w terapii brakuje połączenia z ciałem i duchowością. W tym czasie joga dawała mi coraz więcej wytchnienia i pozwalała odnowić połączenie z intuicją. W podróży do Indii odbyłam 200h kurs na instruktora jogi w stylu Hatha Vinyasa. Moja droga zaprowadziła mnie na kolejny kurs 300h w Portugalii, pod okiem nauczycielki Niny Vukas, stwórczyni stylu Spanda Vinyasa. W swojej praktyce stawiam na dynamiczny ruch, świadomy oddech oraz formowanie intencji. Pragnąc połączyć się ze swoim ciałem jeszcze głębiej, ukończyłam kurs dietetyki, jednak nie odpowiedziało to na moje pytania, jak powinniśmy się odżywiać dla optymalnego zdrowia, a jedynie uświadomiło rozbieżność teorii i przekonań w świecie odżywiania. Zanurzyłam się więc w ajurwedę, czyli staroindyjską wiedzę o zdrowiu, która pozwoliła mi lepiej zrozumieć moją własną naturę. Jestem również masażystką ajurwedyjską, dlatego wiem ile spięć codziennie gromadzimy. W mojej praktyce używam modelu odżywiania intuicyjnego, zapoczątkowanego przez amerykańskie psychodietetyczki, Evelyn Tribole oraz Elyse Resch. Dziś pragnę dzielić się moją wiedzą o zdrowiu na trzech poziomach, ciała, ducha oraz umysłu, i w ten sposób pomagać innym osiągnąć równowagę.

Bądź bohaterem pokolenia Z, czyli o tym, jak na zajęciach językowych uczyć dbania o siebie

Pokolenie Z to pokolenie definiowane przez zespolenie z technologiami, to ludzie, którzy swoje życie realizują w dużej części w przestrzeni wirtualnej. Ale to dalej ludzie… z ducha i ciała, które co raz bardziej domagają się równowagi i przeciwdziałania ujemnym skutkom zanurzenia w rzeczywistości online.

To także pokolenie, które z jednej strony samo odkrywa rzeczywistość, a z drugiej strony czuje się bezpiecznie z mądrym, doświadczonym ekspertem w pobliżu. Czy nauczyciel języka obcego ma szansę ma szansę stać się dla Zetek takim nawigatorem po cienkiej linie równowagi dla ciała i umysłu?

Pokażemy jak samemu nie zastygnąć przed ekranem komputera lub smartfona mentalnie i fizycznie oraz jak będąc nauczycielem języka obcego nauczyć Zetki balansować miedzy technologią, a własnym dobrostanem i tym samym wyposażyć ich w prawdopodobnie najważniejszą  umiejętność współczesnego świata.