Justyna Mak

Justyna Mak

Justyna Mak

Lektorka j. angielskiego, autorka materiałów i artykułów, trenerka edukacyjna i coach językowy. Ekspertka, koordynatorka i moderatorka ogólnopolskich programów edukacyjnych, w tym platformy z interaktywnymi materiałami edukacyjnymi dla uczniów szkół ponadpodstawowych www.dlaucznia.pl, gdzie jest również autorką lekcji z j. angielskiego. Współpracuje z wydawnictwem Nowa Era oraz National Geographic Learning Polska, jest certyfikowanym nauczycielem NGL (Certified National…

Lektorka j. angielskiego, autorka materiałów i artykułów, trenerka edukacyjna i coach językowy. Ekspertka, koordynatorka i moderatorka ogólnopolskich programów edukacyjnych, w tym platformy z interaktywnymi materiałami edukacyjnymi dla uczniów szkół ponadpodstawowych www.dlaucznia.pl, gdzie jest również autorką lekcji z j. angielskiego. Współpracuje z wydawnictwem Nowa Era oraz National Geographic Learning Polska, jest certyfikowanym nauczycielem NGL (Certified National Geographic Educator). Zafascynowana narzędziami, które usprawniają proces nauczania (i uczenia się) oraz  świadomie wspierają  w rozwoju i towarzyszą uczniowi w procesie zmian. Fanka metody projektu, „odwróconej klasy” oraz CLIL, a także ścieżek edukacyjnych oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych. W kształceniu nastolatków kładzie “nacisk” na 21st Century Skills oraz autonomię uczniów.

Z jak zwinny – dlaczego „zetki” potrzebują „edukacyjnego fitnessu”?

Generacja „Z” to żyjące w energicznym środowisku pokolenie ciągłej zmiany. Dlatego tak ważne jest poszukiwanie „zwinnych” rozwiązań zdążających w kierunku coraz lepszego zrozumienia ucznia i wykorzystania jego możliwości. Zadaniem nauczyciela pracującego z „zetkami” jest dynamiczne dostosowywanie się, w czym może nam pomóc przeniesienie na edu-grunt praktyk biznesowych. Serdecznie zapraszam na moją sesję, podczas której porozmawiamy o tym, dlaczego warto stawiać na kulturę współpracy i otwartości w pracy z pokoleniem „iGen” oraz jak zwinna metodyka Agile i oparty na niej eduScrum mogą nam w tym pomóc.