Łukasz Knap

Łukasz Knap

Łukasz Knap

Nazywam się Łukasz i jestem nauczycielem języka angielskiego. Uczę dopiero od 16 lat, ale jestem nauczycielem w drugim pokoleniu, więc spędziłem w szkole właściwie całe życie. W tej chwili pracuję w socjoterapeutycznym liceum, demokratycznej szkole podstawowej i szkole językowej (uczę dorosłe osoby na kursie online). Moja praca przestała być dla mnie łatwa, ale na szczęście…

Nazywam się Łukasz i jestem nauczycielem języka angielskiego. Uczę dopiero od 16 lat, ale jestem nauczycielem w drugim pokoleniu, więc spędziłem w szkole właściwie całe życie. W tej chwili pracuję w socjoterapeutycznym liceum, demokratycznej szkole podstawowej i szkole językowej (uczę dorosłe osoby na kursie online). Moja praca przestała być dla mnie łatwa, ale na szczęście podtrzymują mnie na duchu moje klasy pełne wyrozumiałych i życzliwych osób. Jak Ty się dzisiaj miewasz?

Pod czapką niewidką – inkluzywne lekcje języków obcych

Spędziliśmy okres zdalnego nauczania domagając się aby osoby w naszych klasach pokazały się na kamerze, bo nie sposób uczyć kogoś kogo się nie widzi, ale czy na co dzień (online czy offline) potrafimy zobaczyć nasze uczennice i naszych uczniów takimi jacy są? Porozmawiajmy o tym jak stworzyć bezpieczną i zarazem otwartą przestrzeń aby każda osoba czuła się reprezentowana w materiałach edukacyjnych i mogła oraz chciała wyrazić prawdziwą siebie kiedy zdobywa umiejętności językowe. Większość zaprezentowanych pomysłów będzie legalna, wszystkie będą poparte doświadczeniem i prawie wcale nie pojawią się zdjęcia prezentera przebranego za wikinga.