Dagmara Łata

Dagmara Łata

Dagmara Łata

Doświadczona i wszechstronna lektorka z certyfikatem DELTA, metodyczka, trenerka nauczycieli, tłumaczka i historyczka sztuki. Autorka webinarów i szkoleń szytych na miarę oraz audytorka, trenerka i członkini honorowa Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości z Nauczaniu Języków Obcych PASE. Pracowała w wielu renomowanych szkołach językowych, instytutach i szkołach wyższych. Obecnie specjalizuje się w nauczaniu indywidualnym online, z…

Doświadczona i wszechstronna lektorka z certyfikatem DELTA, metodyczka, trenerka nauczycieli, tłumaczka i historyczka sztuki. Autorka webinarów i szkoleń szytych na miarę oraz audytorka, trenerka i członkini honorowa Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości z Nauczaniu Języków Obcych PASE. Pracowała w wielu renomowanych szkołach językowych, instytutach i szkołach wyższych. Obecnie specjalizuje się w nauczaniu indywidualnym online, z zaciekawieniem obserwując, jakie relacje zachodzą między nauczycielem a uczniem bez kontaktu ‘na żywo’. Na lekcjach zapewnia swoim uczniom niezależność, współdecydowanie oraz dużą dozę empatii. Jej zainteresowania obejmują wspieranie nauczycieli w ich rozwoju zawodowym i autonomię uczenia się. Pasjonatka sztuki i kultury w edukacji.

Niesamowite przygody (nauczycielskiego) głosu

Niezwykła sesja Dagmary Łaty – tym razem nie o nauce języków, ale o pielęgnacji naszych strun głosowych!

Głos jest najważniejszym narzędziem nauczyciela. Każda nienaturalna sytuacja taka jak krzyk, szept, mówienie pod wpływem stresu, niewyleczone przeziębienie, suchość w jamie ustnej skutkuje obciążeniem aparatu głosowego, zmęczeniem, chwilową utratą głosu, a w skrajnych przypadkach guzkami na strunach i nieprzyjemnym zabiegiem chirurgicznym. Jakie kroki zapobiegawcze możesz podjąć, aby móc polegać na swoim głosie w ciągu całej kariery nauczycielskiej? Jak powinnaś/powinieneś wspierać głos, gdy pojawiają się pierwsze ostrzeżenia? Dołącz do moich warsztatów online i poznaj skuteczne rozwiązania, które wdrażam od wielu lat. Uwaga – przygotuj się na robienie ćwiczeń na żywo!