Adam Stępiński

Adam Stępiński

Adam Stępiński

Cambridge University Press i PWN

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Egzaminator maturalny OKE w Krakowie. Jest pasjonatem metody projektu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet prowadzący szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim i trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych…

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Egzaminator maturalny OKE w Krakowie. Jest pasjonatem metody projektu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet prowadzący szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim i trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa, Fundacji “Edukacja na Nowo” i programu eTwinning. Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS,  laureat II edycji Konkursu TOP2 – Mężczyźni w Edukacji 2017, zwycięzca w konkursie British Council w kategorii “Autonomia ucznia”. Jego projekty edukacyjne wielokrotnie zwyciężały w konkursach eTwinning i Fundacji Azja-Europa.

Damy radę! – o przygotowaniach pokolenia Z do matury 2023

Matura 2023 jest zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów pewną nieznaną. W czasie tej sesji jej uczestnicy zapoznają się z głównymi różnicami względem obecnego egzaminu dojrzałości. Otrzymają także wskazówki jak efektywnie pracować z pokoleniem Z, aby proces nauczania w szkole ponadpodstawowej zakończyć sukcesem. Prezentowane zadania, metody i formy pracy wychodzą naprzeciw profilowi psychologiczno-osobowościowym współczesnych nastolatków.